Подання
Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.
Оформлення та структура статті
Приблизний обсяг статті: анотації 1 стор.; основний текст з ілюстраціями і таблицями 4 стор.; література і відомості про авторів 1 стор.
Стаття оформлюється на аркуші формату А4, з полями: верхнє і нижнє – 2,6 см; ліве і праве – 2 см; шрифт 10 пт в усьому тексті, одинарним інтервалом, абзацний відступ 0,75. Без будь-яких колонок, розривів розділу, нумерації сторінок, колонтитулів і автопереносів. В тексті також не допускається використання автонумерації і автомаркерів в списках. Нумерація і маркування вставляються вручну, з нерозривним пропуском після точки або маркера.
Зразки загального оформлення статей у Віснику НТУ «ХПІ» наведені за посиланнями:
http://vestnik.kpi.kharkov.ua/wp-content/uploads/2018/08/Example_Ukr.pdf
http://vestnik.kpi.kharkov.ua/wp-content/uploads/2018/08/Example_Rus.pdf
http://vestnik.kpi.kharkov.ua/wp-content/uploads/2018/08/Example_Engl.pdf
Зверху сторінки вказується УДК і знак авторського права, після якого перелічуються ініціали і прізвища авторів через кому.
Автори, заголовок статті, анотація та ключові слова наводяться трьома мовами: українською, російською, англійською. Анотація повинна мати обсяг 1800 знаків (приблизно 15 рядків). Ключові слова розділяються крапкою з комою.
Дефіс використовується тільки в складених словах, в решті випадків – коротке тире (CTRL+мінус на малій цифровій клавіатурі). При використанні переносів застосовується м’який перенос (CTRL+мінус на основній цифровій клавіатурі).
Для розмірності або значення, яке не може бути перенесене на наступний рядок використовується нерозривний пропуск (CTRL+SHIFT+Space). Наприклад: 2 м, у 5 разів, рис. №, табл. №, 100 °С, мас. %, і так далі.
Формули набираються тільки в редакторі формул Equation або MahtType, відповідно з вимогами до друкованих видань. Пунктуація в формулах – згідно змісту тексту. Шрифт – як і в основному тексті статті.
Курсивом виокремлюються латинські змінні. Хімічні формули, російські і грецькі літери, різні критерії, тригонометричні функції, а також константа – звичайне накреслення шрифту. Після слова «де» двокрапка не ставиться.
Для вирівнювання формул і нумерації до них таблиця не використовується. Бажано використовувати табуляцію, встановивши на лінійці маркери вирівнювання в таких точках: 8,5 см – по центру (┴), 17 см – по правому краю (┘).
Рисунки. В рисунках і графіках використовується шрифт 9 пт. Рисунок розташовується відразу ж після посилання або на початку наступної сторінки. Літерна частина нумерації рисунку відокремлюється від номера комою і має накреслення курсив. Розмір рисунку по ширині або 8 см, або 16,5 см. Підпис та посилання оформлюються в такий спосіб:
Рисунок 1 – Назва (крапка наприкінці підпису не ставиться!!!)
Рисунок 2 – Назва: (розрив рядку Shift+Enter)
а – аааа, б – бббб (крапка наприкінці підпису не ставиться!!!)
На рис. №; (див. рис. №); (рис. 5, в) – пропуск нерозривний.
Таблиці. Таблиці в статті оформлюються так саме, як і основний текст, без абзацного пропуску. Розмір таблиці 8 см або 16,5 см. Посилання на таблицю оформлюється в такий спосіб:
В табл. (нерозривний пропуск CTRL+Space) №, (див. табл. №).
Література. У списку літератури повинно бути не менше 12 джерел. Допускається тільки одне самопосилання за такої загальної кількості. Якщо усі автори є іноземці, список літератури оформлюється тільки транслітерацією.
Список літератури (Список литературы) – накреслення жирний, по центру.
References (transliterated) – накреслення жирний, по центру.
Вимоги до оформлення списку літератури детально і з прикладами наведені за посиланням:
http://vestnik.kpi.kharkov.ua/wp-content/uploads/2018/08/References.pdf
Відомості про авторів. Відомості про авторів оформлюються в такий спосіб:
Відомості про авторів / Сведения об авторах / About the Authors
П.І.Б. (Ф.И.О., LN.FN.) – науковий ступень, вчене звання, посада та місце роботи, населений пункт, країна, Тел.: +38(057) XXX-XX-XX, ORCID, e-mail.
(більш детально див. зразки оформлення статей українською, російською та англійською мовами):